Virtuaalmaailm: MUME

Multi User Middle Earth (MUME) on Multi User Dungeon (MUD) tüüpi tekstipõhine rollimäng. Jah, tekstipõhine, ei mingit vägevat graafikat, nagu Elder Scrolls või Second Life, ainult tekst. Mäng on tasuta, päris raha eest edutegurite ostmise võimalus puudub.

Tegelased elavad MUME-s Tolkieni Sõrmuste isanda maailmas ajal, mil Frodo alustab oma teekonda Shirest Mordorisse. Põhimõtteliselt on võimalik läbi teha samad seiklused, mis sõrmuste isanda raamatus ja filmides. Saab võidelda orkide ja trollidega, suitsetada piibutubakat ja süüa soolatud sealiha, kohtuda Puuparra, haldjate ja teiste tegelastega.

Mängijad saavad kehastada nii hea kui kurja tegelasi. Hea, valge poole rassid on inimesed, haldjad kääbikud ja päkapikud. Halba, musta poolt, esindavad orkid, trollid ja mustad numenori inimesed.

Mängimiseks tuleb telnetipõhise kliendiga serverisse sisse logida ja luua endale tegelane. Tegelasele, tuleb valida maailma ja rassile sobilik nimi ning teekond võib alata.

Tegelase kasvamine ja tugevamaks muutumine käib levelipõhiselt. Leveleid saab kogemuse kasvatamisega, kogemust saab kollide tapmise eest. Samuti on oluline tegelase varustus. Paremat varustust leiab poest mängukulla eest. Kõige paremat varustust saab raskete kollide tapmise eest. Üks mängu sisu osa on oma tegelase arendamine, leveldamine ja parema varustuse kogumine.

Mängumaailm on väga ulatuslik ja rikkalikult kirjeldatud. See on teine mängu sisu. Erinevate alade avastamine. Mängualad on tõetruult Tolkieni vaimus realiseeritud. Paljud mängijad naudivad rollimängu ja lihtsalt maailmas rändamist.

Kolmas mängu eesmärk on alaline võitlus hea ja kurja, musta ja valge vahel. Mängijatevahelise madina jaoks ei ole mängus eraldatud alasid. Põhimõtteliselt võid kohata teise poole mängijat igal pool. See muudab mängu põnevaks ja adrenaliinirikkaks. Kogu aeg peab valvel olema. Kui oled nõrgem, siis pead oskama kiirelt põgeneda. Kui oled tugevam, siis pead olema valmis tagaajamiseks. Sest siis kui suudad teisele mängijale ära teha, ta mängus tappa, saad selle eest palju kogemust ja võtta tema varustuse.

Nagu ikka, on lõbusam mängida sõpradega koos. Enamasti liiguvadki mängijad maailmas 3-4 liikmeliste gruppidena. Nii on lihtsam raskemaid kolle tappa ja vastasleeri mängijatega võidelda.

Advertisements

One thought on “Virtuaalmaailm: MUME

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s