Ingress mängijate kogukond

Postitus on aine IDK6100 Sotsiaalne tarkvara ja võrgukogukonnad kodutöö.

Ingress on Google startupi Niantic Labsi loodud võrgupõhine mäng, kus mängijatele on loodud reaalset maailma täiendav mängumaailm. Mängu sisuks on reaalse maailma objektidest mängumaailma portaalide loomine, nende vahel seoste tekitamine ja nö maailma üle kontrolli saavutamine. Mängus on kaks leeri, mis üksteise vastu tegutsevad. Eeliste saavutamiseks on võimalik koguda erinevat „nänni“. Boonuseid saab portaalidest mustrite moodustamise ja krüpteeritud vihjete lahendamise eest.Ingress_Intel_Map_full-screen

Kui ma sellest mängust kuulsin, siis meeldis mulle selle juures mastaapsus. Mängus on võimalik kaasata palju inimesi, leeri eelise saavutamiseks organiseerida suuri ülemaailmseid operatsioone. Kõik see nõuab palju aega, ressurssi ja pühendumist ning head suhtlusoskust. Operatsioonide läbiviimiseks kogunevad mängijad üle maailma. Suhtlus käib tänapäeva kommunikatsioonivahendite kaudu võrgus, aga samas kohtutakse ka reaalsuses. Mäng on adrenaliinirohke ja põnev.

  • Tehnoloogiline areng -Mäng kasutab paljusid viimase aja täiendatud reaalsuse tehnoloogiaid. Kasutusel on Google Maps, YouTube, GPS, mobiilne postisioneering jmt.
  • Võimalus valida kõikvõimalikke parameetreid – oma leeri saab aidata mitmel moel. Saab portaale käia loomas, korraldada suhtlust, edastada infot, lahendada
  • Ajatu aeg – mäng on ülemaailmne
  • Kasvav rahuldamata suhtlemisvajadus – mäng annab võimaluse ühenduda inimestega, suhelda.
  • Hariduslikud püüdlused – krüpteeringute lahendamiseks peab olema üpris nutikas. Võib öelda, et mängus on hariduslikke elemente.
  • Palju vaba aega, mida sisustada – mäng on kindlasti hea vaba aja sisustamiseks.
  • Vajadus “millegi tõelise” järele, olgu või näilise – mängu kogukonnas osalemine annab võimaluse inimestega kohtumiseks.
  • Vahel ka otsene altruism – leeri nimel minnakse reaalsuses kindlasti ekstreemi.

Kokkuvõttes ütleksin, et Ingress mäng on lõbusa ja huvitav platvorm suhete tekkimiseks ja mängijate kogukonna tekkimiseks.

Materjale:
https://www.ingress.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Ingress_%28game%29

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s